Do vesmíru na Floridu

13.05.2019

Luky cestoval v květnu pracovně na Floridu a chtěl, abych jela s ním. Ačkoli jsem měla za týden na to poslední zkoušky, tak jsem po delším váhání souhlasila. Ze 7 dnů jsme 3 dny strávili cestováním a zbytek jsem proležela u bazénu s učením a Luky na konferencích. 

Byla to první návštěva Ameriky pro nás oba a čekal nás do té doby nejdelší let. Po 13 hodinách jsme přistáli v Orlandu, městě Walta Disneyho, atrakcí a zábavních parků. Jarní atmosféra se rázem změnila na tropickou s 30 stupni Celsia a každovečerní bouřky.

 Měli jsme 3 dny na prozkoumání nejen Orlanda, kde jsme byli ubytovaní. Půjčili jsme si auto od Rentcars.com a vydali jsme se do Miami, města nekonečně bílé pláže a luxusních hotelových resortů na pobřeží. 

Miami beach
Miami beach
Lukyho kolegové se rozhodli koupit si vstupenky do Disney Worldu a Universal Studia, ale my jsme nechtěli utratit tolik peněz (jo, stojí to majlant, který jsme raději investovali do jídla nebo margarit :D)
Hledali jsme, kam bychom se mohli zajet podívat, když už jsme na Floridě a napadlo nás vesmírné středisko, jelikož oba dva máme rádi povídání o vesmíru, nekonečnu apod. 

Takže stoprocentně můžu doporučit navštívit, ať už vás vesmír zajímá nebo ne, Kennedyho vesmírné centrum kousek od Orlanda. Je to podívaná na celý den, jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi a dozvíte se toho spoustu! My jsme byli opravdu nadšení a moc jsme si to užili. A pokud se budete pozorně dívat do příkopů po cestě do střediska, možná budete mít štěstí jako my a uvidíte aligátory. PS: vezměte si s sebou mikinu, jejich klimatizace jela naplno a málem jsme zmrzli. 
Kennedy Space Center
Kennedy Space Center
Klasická Americká porce xxl
Klasická Americká porce xxl
Universal studios Orlando
Universal studios Orlando
Pořádný Americký auto
Pořádný Americký auto
Poslední večer v rámci Lukyho práce jsme zavítali i do Hardrock Caffe, kde se konal jeden ze služebních večerů a měli jsme možnost alespoň se projít kolem Universal Studia.

Navštívená místa na Floridě

  • Pokud máte rádi silný auta, půjčte si opravdový Americký Mustang cabrio (cca $85 na den), v tom horku se nám to vyplatilo. Jen si dávejte pozor na rychlost, aby vás nezastavil šerif jako nás
  • První 3 dny jsme byli ubytovaní v klasickém Americkém hostelu (Days Inn by Wyndham Orlando Airport Florida Mall) takové jaké jsou v kriminálce Miami 
  • Kennedy Space center- $57 jednodenní vstupenka
  • Hard Rock Caffe
  • Miami
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu