Na skok v Hobitíně

28.07.2020

Kouzelný Hobitín bez davu turistů

Náš poslední den výletování jsme zakončili v jednom z nejnavštěvovanějších míst které pozná i ten, kdo není velký fanoušek Pána prstenů- Hobitín. 

Vesnička ve které se zastavil čas. Na šňůře visí hobití prádlo, z komínů se kouří a na zahrádkách roste zelenina, už jsme jen čekali kdy z domečku vyběhne Frodo.

Prohlídka probíhá v menších skupinkách lidí. My jsme si koupili vstupenky na předposlední prohlídku a bylo nás opravdu málo. Hobitín jsme si v klidu a skoro sami užívali naplno. Vesničkou nás provázela skvělá průvodkyně Theresa, která nám vyprávěla různé historky a zajímavosti z natáčení a ze vzniku Hobitína. 

Věděli jste, že strom nad Gandalfovým příbytkem je umělý a speciálně vytvořený pro natáčení??  (viz fotka vlevo - ten menší strom)

Hobití vesnička má již 44 domečků, původní kulisy z filmu byly pouze provizorní a po natáčení se odstranily a nahradily se novými-skutečnými domečky. V roce 2012 byla postavena i autentická krčma u Zeleného draka/ Green Dragon, kde jsme si vychutnali hobití pivo, poseděli u krbu a zde zakončili 2 hodinovou prohlídku.

Celý náš pobyt jsme váhali, zdali se do Hobitína vyplatí jet a zaplatit nemalé peníze za vstupné. Musím uznat, že jsem původně ani nechtěla jet, jelikož nejsem fanoušek Pána prstenů, ale po prvním pohledu na tu krajinu a magickou atmosféru kterou tam vytvořili, jsem opravdu ráda že jsme Hobitín zařadili do našeho itineráře!! :)

Rozhodně se to vyplatilo, odvážíme si další nezapomenutelný zážitek!

Green Dragon
Green Dragon
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu