Jak jsme neviděli Mt Cook

28.12.2019

Nejděsivější zážitek a krása lupin

 V půlce našeho měsíčního roadtipu po jižním ostrově jsme dojeli k jezeru Tekapo. Na něj jsem se opravdu těšila, jelikož z cestování mám asi nejraději výhledy právě na jezera, nejlépe s horami opodál. Počasí nám zatím přálo, tak jsme udělali pár fotek, kochali se výhledem na blankytně modré Tekapo a obdivovali krásně zbarvené lupiny neboli vlčí boby.

Ve dvou se to lépe táhne :)
Ve dvou se to lépe táhne :)
Růžové, modré a fialové lupiny lemující jezero Tekapo
Růžové, modré a fialové lupiny lemující jezero Tekapo
Lake Tekapo
Lake Tekapo

Hned vedle Tekapa se rozléhá další modrá kráska Pukaki, která vede až do vesničky Mount Cook Village, odkud se jde známý Hooker Valley Track. Obloha se nám zatáhla a mraky se honily sem a tam. Sbalili jsme si batohy, najedli se a vyrazili na trek. Asi mě nepřestane udivovat, kolik lidí se na různé treky (ikdyž nejsou na terén extra náročné), vydají jen v teniskách, pouze s kabelkou či láhví v ruce. Takových jsme potkali na tomto treku desítky. My vždy vyrážíme s batohem, pohorkami, teplým a nepromokavým oblečením, především na treky, které vedou mezi horami, a i tentokrát se nám to opravdu vyplatilo! Cestou tam pofukoval mírný vítr a bylo zataženo. Čím víc jsme se dostávali k jezeru Hooker, tím se počasí zhoršovalo. Trekem vedou 3 swing bridge/houpací mosty, kterých je na Zélandu požehnaně. Sice netrpím extrémním strachem z výšek, přesto mi tyhle mosty nedělají vůbec dobře. Na konci treku jsme v jezeře viděli kus ledovce naplaveného z Hooker Glacier, jinak byla mlha a Mt Cook jsme neviděli.  

Na zpáteční cestě začalo dost pršet a nás čekalo přejití všech tří houpacích mostů v takových poryvech větru, že jsme chvíli čekali až poleví. Vítr neustál, a tak abychom nepromokli, museli jsme se přes most dostat. Přede mnou šel postarší pár a Luky mne následoval. Uprostřed mostu jsem zažila nejděsivější minuty na Zélandu. Vítr houpal s mostem ze strany na stranu a já jsem se sotva držela zábradlí. V jednu chvíli jsem nebyla schopná udělat ani krok, jak to pod nohama klouzalo. V tu chvíli to přestala být sranda, myslela jsem si, že přepadnu nebo mě ten vítr shodí z mostu. Jakmile vítr trochu polevil, most jsme přešli vyklepaní a vyděšení. Než jsem se stačila vzpamatovat, byly tu další dva mosty. Naštěsti vítr se uklidnil a my mohli přejít.  

Hooker Valley Track
Hooker Valley Track
Cestou k jezeru Hooker
Cestou k jezeru Hooker
Tady jsem netušila co mě čeká :D
Tady jsem netušila co mě čeká :D
Tohle ještě nebyl ten děsivej moment. V tu chvíli se nedalo ani fotit
Tohle ještě nebyl ten děsivej moment. V tu chvíli se nedalo ani fotit
Swing bridge
Swing bridge
Hooker Lake
Hooker Lake

Zmoklí a vysílení jsme došli k autu, kde jsem ještě vstřebávala nejděsivější moment z jinak nenáročného treku. 

Na cestě zpátky kolem jezera Pukaki
Na cestě zpátky kolem jezera Pukaki
Na zpáteční cestě z Mt Cook Village nás podél jezera Pukaki doprovázela duha. Zastavili jsme na viewpointu, vyfotili panoramata se schovávající se Mt Cook v mlze, a vydali se do Wardell kempu kde jsme strávili upršenou noc.

Navštívené místa a kempy v okolí Lake Tekapo

  • Lake Tekapo a Pukaki
  • Mount Cook Village a Hooker Valley Track (10km zpáteční cesta, 3-3,5 hodiny)
  • Wardell camp (free camp, nové toalety, klidné parkování uprostřed menšího lesa)

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu