Někdy je lepší si počkat aneb Kitekite Falls bez lidí

23.05.2020

Poslední surfování sezóny & poprvé na vrcholku vodopádu

Slunečné podzimní počasí s námi vydrželo poměrně dlouho ale předpověď na další týdny už slunečná není, tudíž bylo načase se rozloučit s vlnami a surfem. Blankytně modrá obloha a 20 stupňů bylo na rozloučenou úplně ideální. Luky chytal poslední vlny, já jsem chytala poslední bronz a vitamín D. 

Ve vodě bylo plno surfařů jako by bylo zase léto, všichni si vynahrazovali více jak měsíc karantény, kdy se nesmělo ani na pláže. Po celém dopoledni stráveném na pláži jsme se vypravili na menší procházku k vodopádu Kitekite, který se nachází nedaleko Piha Beach.

Dvaceti minutový trek vede mezi Waitakere lesy a dovedl nás až na vrcholek Kitekite vodopádu, kde se v létě lidé koupají v menších jezírkách přímo na vrcholu. Výhled do přilehlých lesů osvětlených zapadajícím sluncem byl dechberoucí, zároveň vidět vodopád z jiného úhlu než obvykle, také stálo za pár schodů a stoupání navíc! :)

Kitekite jsme chtěli navštívit již v létě, ale jsme rádi že jsme to odložili až na podzim. Užili jsme si tak vodopád úplně o samotě bez dalších turistů. 

Vychutnali jsme si tak poslední slunečné dny jak se patří! :)

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu