Nákup self contained auta

03.11.2019

Kde a od koho jsme koupili auto

Po zřízení účtu a převedení peněz na nový NZ účet, jsme aktivně začali hledat auto, které se stane naším domovem pro nastávající měsíc(e). Již v Česku jsem se přidala na facebookové skupiny, kde jsem sledovala nabídky campervanů. Nejvíce se nám líbila značka Nissan Elgrand a tak jsme obepsali pár inzerátů, ale žádný nakonec nedopadl, a tak jsme hledali dál. Jeden den jsem objevila nabídku na Nissan Serena, který byl o něco menší než Elgrand a nabízel ho Čech (tímto zdravím Kubu:). Napsal mi vše potřebné a dohodli jsme se na schůzce. 
Auto jsme si prohlédli pod kapotou (olej, motor, rez), jeho interiér (povinnou výbavu pro Self contained, funkčnost klimatizace a okýnek) a poté jsme jeli auto projet po parkovišti. S Lukym jsme se shodli, že se nám auto líbí a že ho bereme. Poslali jsme peníze rovnou na účet a jeli s Kubou na poštu, kde se přepsal majitel vozidla. Cestou tam i zpět řídil už Luky a pomalu si musel zvykat na automat a jízdu vlevo. Vše proběhlo bez problémů a my si vezli Boba na hostel. (název pochopíte určitě z fotky:)

A jak se nám s Bobem jezdí po Novozélandských serpentínách? To si budete moci přečíst v nadcházejících článcích:)


Kde hledat campervany

  • FB skupiny- Nový Zéland Working Holiday, CzechKiwis, New Zealand Working Holiday 2019/2020 CZ, New Zealand backpackersmarket.nz campervan, vans/campervans buy and sell
  • Obchody a carfairy- travelcarsnz, carfair Auckland
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu