Jak se letělo v pandemii přes celý svět?

30.11.2020

Jak probíhala 28 hodinová cesta letadlem domů v době Covidové

Po roce na Novém Zélandu nastal čas na obávaný návrat domů. Dostaneme se tam vůbec? Pustí nás na palubu? Musíme mít negativní test na covid nebo ne?! Hlavou se nám honilo tisíce otázek, jak to vlastně všechno bude probíhat?

Fotka na porovnání: Cestování v roce 2020 vs v roce 2019

Letět do Čech jsme si vybrali s Emirates, dobrá cena a nejlepší servis! Asi dva měsíce před odletem stále měli Emirates povinný negativní test na covid, ale zhruba tři týdny před odletem ho zrušili. Co ale povinné bylo, byla rouška po celou dobu letu (kromě podávání jídla). Do konce v Dubaji jsme museli na letišti nosit i rukavice, než jsme nastoupili na další spoj do Prahy. 

Letěli jsme Auckland-technické mezipřistání v Kuala Lumpur- Dubai- Praha

Letiště v Aucklandu znělo prázdnotou, otevřené nebylo téměř nic. Žádné fronty, spěch, prostě klidné dopoledne na terminálu 1.

Na letiště jsme přijeli se 4 hodinovým předstihem, vše probíhalo hladce. Na přepážce u Emirates jsme vyplnili příjezdový/informační dokument (jestli pouze přestupujeme v Dubaji nebo zůstáváme). Po otevření gatu jsme byli klasicky odbaveni, prošli jsme rámem, který měřil tělesnou teplotu a to bylo vše. Při vstupu na palubu jsme museli ukazovat pouze letenky a vyplněný formulář do Dubaje.

Pár dní před odletem jsme museli vyplnit ještě jeden formulář, který musel být vytištěný, a museli jsme ho ukázat při vstupu na letišti v Praze. Odkaz zde.

Po všech kontrolách a odbaveních jsme jen čekali. Naše cesta trvala zhruba 28 hodin a byla zcela bez problémů. Služby Emirates byly naprosto perfektní i za této nepříznivé situace. Jídlo a servis byli výborné! Poloprázdná letadla byla výhodou pro naše pohodlí, a cesta nám utekla hrozně rychle. Na roušku jsme si po pár hodinách zvykli a nebyl to tak velký problém jak jsme se báli.

Když porovnám jak jsem byla nervózní z cesty na Zéland a teď zpátky do Čech, musím říct, že na zpáteční cestě jsem byla víc v klidu než jsem očekávala! :D

Byla to naše první zkušenost s Emirates, a doufám že nebyla poslední! :)