Schody do nebe a očekávaný odraz Mount Taranaki

24.01.2020

Víkendový trip k Mount Taranaki 2. část

K Mount Taranaki vede hned několik treků jak půldenních, celodenních, tak i vícedenních. Na ty vícedenní treky s přespáním v horské chatce, jsme si neudělali dostatek času (máme to ještě v plánu). Vydali jsme se tedy na Mangorei Track Trailhead, který vede ke zmiňované chatce, Pouakai Hut. Před začátkem treku jsme si mysleli, jak půjdeme lesem, podél hor, a že to nebude tak náročný trek, když trvá zhruba 3 hodiny jedna cesta. Opak byl ale pravdou, což jsme pocítili hned po pár set metrech, kdy jsme vyšlapali prvních pár schodů (a teď se podržte) přibližně z celkových 1900 schodů vzhůru!

Když jsme byli zhruba za půlkou, doufala jsem, že už nás čeká víceméně rovina, ale hned za zatáčkou byly schody, schody, a zase schody.

Pokud se vydáte na Mangorei trek, počítejte, že vám cesta bude připadat nekonečná, krk bolet od toho jak se díváte aby jste nezakopli o schod, jelikož po chvíli vám všechny schody budou splývat do jednoho. Ale to, co na vás čeká za tím šíleným kopcem plných schodů, stojí za to! Jako ostatně vždy:)

A co že nás čekalo na vytouženém konci? Azurová obloha, ve které se Taranaki tyčila jako královna všech hor a sopek. Rádoby "kaluž", kvůli které se všichni trmáceli přes schody nebo kolem celé Taranaki, aby viděli její odraz v Pouakai Circuit Reflective Tarn- jezírku.

Určitě nevynechejte jakoukoli trasu, která vede k Mount Taranaki, protože každá se stane skvělým zážitkem! :)

Byla to opravdová podívaná, posuďte sami ->

Reflection Tarn
Reflection Tarn
My dva a Taranaki
My dva a Taranaki
Plecháček na cestách
Plecháček na cestách
Vstup na Mangorei track
Vstup na Mangorei track
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu