5 aktivit které nevynechat v Portugalsku

23.07.2018

V létě 2018 jsme se vydali na jih Portugalska do tzv. Algarve. Letěli jsme se společností Tap Air z Prahy a byl to jeden z nejlepších letů, co se servisu týče. 

Náš původní plán byl letět do Lisabonu, půjčit si auto na letišti a dojet do ubytování Vivenda Famílio Pedro, což je asi přes 3 hodiny jízdy autem. 3 dny před odletem Luky chtěl rezervovat auto a zjistil, že k půjčení auta v zahraničí musí mít kreditní kartu, debetní nestačí. Bohužel nám žádná banka do 3 dnů nemohla vystavit kreditní kartu, takže jsme vymýšleli plán B. 

Ubytování jsme měli uprostřed ničeho, bez dopravního prostředku by jsme byli v háji. Z letiště jsme se taky nemohli bez auta dostat až na jih Portugalska. V tom shonu, že nám za 3 dny letí letadlo a my se nemáme jak dostat z letiště a co víc tak potom ani z ubytování třeba na pláž nebo do obchodu, jsme to chtěli vzdát. Bez kreditky to prostě nešlo. Tak jsme začali hledat na internetu, zda nějaká půjčovna poblíž ubytování půjčuje třeba skútry za hotovost nebo na debetní kartu. Měli jsme štěstí a jedna půjčovna ve městě Lagos půjčovala na debetní kartu. Dost se nám v tu chvíli ulevilo ale pořád jsme neměli zařízenou dopravu z Lisabonu do Vila do Bispo, pidi vesničky na jižním cípu asi 25km od většího města Lagos, kde byla ta půjčovna. 

Toulky Lisabonem
Toulky Lisabonem
Výhled z Miradouro da Graca
Výhled z Miradouro da Graca

Nakonec jsme si online koupili lístky na autobus z Lisabonu do Lagosu a z Lagosu místní dopravou do Villa do Bispo. Utahaní, zničení z letu a z 4 hodinové cesty autobusem jsme dorazili do vesnice a museli jsme jít ze zastávky ještě asi 2 kilometry pěšky, s batohama na zádech, až do ubytování. Tam nás o půl 10 večer přivítala paní domácí, ukázala pokoj a my jen padli do postele únavou. Druhý den ráno jsme měli namířeno do půjčovny, kde konečně na nás měl čekat skútr. Po cestě k zastávce nám zastavila paní domácí, jesti nechceme svézt, že jede taky do Lagosu a ušetřila nám tím jak peníze tak i dost času :)

Půjčení skútru

Naši 9 denní dovolenou jsme nakonec strávili na skútru, projížděním opuštěných pláží,  přímořských měst, zátok a obchůdků. Nebýt skútru, nikam bychom se nedostali a nezažili asi tolik zážitků a dobrodružství jako kdybychom jezdili v autě. Vše dopadlo tak jak mělo, a my jsme si Portugalsko vychutnali naplno! :) 

Trocha jógy po ránu
Trocha jógy po ránu
Vyhlížím lepší zítřky
Vyhlížím lepší zítřky
Mezi nebem a zemí
Mezi nebem a zemí
Vždy se mazat na obličeji padesátkou:D
Vždy se mazat na obličeji padesátkou:D
Náš každodenní dopravní prostředek
Náš každodenní dopravní prostředek
Surfování na pláži Cordoama
Surfování na pláži Cordoama
Při západu má jóga ještě větší kouzlo
Při západu má jóga ještě větší kouzlo
Na kajaku podél pobřeží města Lagos
Na kajaku podél pobřeží města Lagos
Místnímu pánovi se v Praze asi líbilo<3
Místnímu pánovi se v Praze asi líbilo<3

5 aktivit + navštívená místa v Portugalsku

  • Nezapomeňte si před cestou do zahraničí vyřídit kreditní kartu! :D (né všude půjčují skútry na debetní :)
  • Zvažte půjčení skútru alespoň na 2 dny, sice méně pohodlí ale víc zážitků!
  • Na pláži Cordoama si můžete zakoupit lekci surfování a po dvou hodinách v oceánu si vychutnat skvělou paelu v Bar da Praia
  • Nad stejnojmennou pláží se vydejte na Castelejo viewpoint a sledujte zde nejkrásnější západ slunce
  • Na Nejjihozápadnějším cípu Portugalska můžete navštívit maják " Lighthouse of Cabo de Sao Vicente" s výhledy na obě strany
  • S Kajak Adventures se vydejte na prouzkoumání skal kolem města Lagos a nechejte se unášet vlnkami podél pobřeží :)
  • Hlavní město Lisabon nevynechejte ze svého bucket listu. Výhled na celé město si užijte z Miradouro da Graca

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu