První dny a dojmy ze Zélandu

04.11.2019

První setkání s oceánem a výšlap na vulkán

Po 26 hodinách letu, přistáváme v zemi ptáčka kiwiho. Obávanou biosecurity kontrolou na letišti jsme prošli bez problémů, až mě mrzí, že jsem pár věcí kvůli tomu nechala doma. Z letiště se vydáváme na autobus do centra Aucklandu, odkud dojdeme pěšky do Verandhas backpackers hostelu v městské části Ponsonby, kde máme ubytování na 5 nocí než vše zařídíme. Do hostelu přicházíme o dvě hodiny dřív než se můžeme ubytovat, a tak si jdeme zkrátit čekání vedle do parku. Padáme do trávy únavou a vyhříváme se na slunci. V 6 hodin večer konečně uleháme do postele a jdeme zaspat ten 12ti hodinový jetlag, abychom v 8 ráno vstali na schůzku v bance.
 

  • Verandahs backpackers Lodge se nachází zhruba 20 minut chůzí od centra Aucklandu. Hostel má velkou vybavenou kuchyň,pračky i sušičku za poplatek $2,velkou terasu se zahradou, kde je možnost sušení prádla. Pokoje jsou více lůžkové nebo dvoulůžkové. Koupelny jsou sdílené. Moc milý a ochotný personál, skvělá lokalita pro potřebné zařizování. Cena za osobu/noc od $37

Ihned po zařízení všech nutností (auto, účet, peníze) jsme vyjeli na první výlet na známou surfařskou Piha beach, vzdálenou zhruba hodinku od Aucklandu. 

Je to první velká testovací jízda pro Boba. Nejdříve si ale musíme zvyknout, že vezeme celou kuchyň s nádobím a ložnici s postelí, což občas po cestě cinká a vydává zvuky, na které z běžného auta nejsme zvykli. Luky se úspěšně popral s řízením na levé straně i se serpentinami, kterých nás čeká ještě spousta.


Jelikož jsme přiletěli na konci jara, tak nás mile překvapilo teplé počasí, které jsme na pláži měli. Oceán na koupání nebyl, ale na surfování v neoprenu ano! Luky šel vyzkoušet surf a pokusit se chytit nějakou tu vlnu. Já jsem mezitím obdivovala okolní skály, které lemují Pihu. Náš první výlet vyšel na jedničku a už se nemůžeme dočkat těch dalších:)

Nejvyšším bodem Aucklandu je vyhaslá sopka Mount Eden, na kterou lze vyjít pěšky. Můžete se nechat unést 360 stupňovým výhledem na celé město a pohledem do kráteru.
Určitě si tento výhled nenechte ujít!:) 

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu