Nejzelenější kopce a glow worms zadarmo 

08.11.2019

První vodopád na jižním ostrově a krmení ovcí 

Opouštíme severní ostrov a vydáváme se vstříc Zélandské přírodě. Po příjezdu trajektem do Pictonu, jsme zamířili do Smith Farm campu. Majitelé zde mají farmu, a můžete nakrmit ovce cestou k místnímu vodopádu, kam se dostanou pouze hosté z kempu :) Byl to náš úplně první vodopád, který jsme (na Zélandu) viděli. V kempu zrovna nebylo moc turistů, takže jsme u vodopádu byli úplně sami:) Ps: k vodopádu si vezměte pohorky, pokud chcete mít suché ponožky :D

Pokud tedy pojedete z Pictonu na Hevelock, určitě se ubytujte u těchto přátelských Kiwi místních, kteří vás mile uvítají a dostanete i výborný banánový muffin zdarma. Nám se v kempu líbilo, a tak při zpáteční cestě na severní ostrov jsme zakempili opět zde, a tentokrát jsme nevynechali večerní procházku k vodopádům, kde jsme viděli Glow Worms neboli modře svítící červy a byla to neskutečná podívaná!!

Vždy si brát pohorky! :D
Vždy si brát pohorky! :D
Cesta mezi pastvinami k vodopádu
Cesta mezi pastvinami k vodopádu
Smiths farm camp
Smiths farm camp

Druhý vodopád a písečné duny

Za dalším vodopádem jsme se vydali do Tasman National Parku k Wainui vodopádu. Tady už bylo více lidí, ale naštěstí jsme přijeli brzo a tak jsme si užili poklidnou procházku k vodopádu sami. Vysvitlo nám konečně i slunce, které jsme poslední dny skoro neviděli. 

Tento vodopád už jsme slyšeli z dálky, jeho proud byl větší než ten první, tím pádem jsme se nedostali tak blízko jako k předchozímu. I přesto se mi pohled na burácející vodu neomrzel. Vodopády mají prostě jistou energii, kouzlo a sílu:) 

Zase ten houpací most
Zase ten houpací most
Wainui vodopád
Wainui vodopád
Když se spojí na Zélandu počasí
Když se spojí na Zélandu počasí

Přejeli jsme o pár desítek kilometrů dál na sever do Kahurangi National Parku a měli jsme namířeno na Wharariki beach track

Vítr a písek jsme měli všude
Vítr a písek jsme měli všude

Po cestě na pláž jsme se na chvíli ocitli mezi kopci, tak zelenými a kopečkovitými, že jsme si mysleli že jsme v Hobitíně. Na pláži nás čekal nepříjemný silný vítr a nekonečná písečná duna. Připadali jsme si jako trosečníci, nikde nikdo,  jen my a naše myšlenky s větrem v zádech. Šli jsme se podívat do zátoky, kde se občas vyskytují tuleni, ale neměli jsme na ně tentrokrát štěstí. Tak snad jinde!

Navštívená místa a kempy v okolí Tasman

  • Smiths Farm Holiday Park camp- krásný kemp uprostřed ničeho, krmení ovcí, glowworms, vodopád, příjemná atmosféra i zázemí ($20 za jednoho/noc)
  • Nelson- Motueka camp- přímo u moře, málo míst, toalety (free)
  • Takaka- Takaka campground- dobré zázemí i vybavení ($20 za jednoho/noc)
  • Wainui falls track- 3,4 km zpáteční cesta, 1,5 hodiny, nenáročný
  • Wharariki beach 


jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu