Zapomenutý výlet do Tauranga

11.05.2020

(letní) víkend u bublajících gejzírů

V letních měsících ještě před koronavirem, jsme cestovali po severním ostrově. Jednou z našich víkendových zastávek bylo město Tauranga, které se nachází na východním pobřeží ostrova. Město s dlouhou bílou pláží patří k oblíbeným místům, kam se každoročně chystají stovky turistů, ať už za prací nebo za zábavou.

Jedním z velkých lákadel Taurangi je spící sopka Mount Maunganui, kudy vede hezká trasa až na vrchol odkud lze vidět všechny krásy, které Tauranga nabízí.


Strávili jsme tam celé sobotní odpoledne, a užívali si nádherného letního počasí. K večeru jsme se vydali do free kempu, který byl někde na půl cesty mezi Taurangou a naší další zastávkou-městem Rotorua a Wai-O-Tapu.

Kemp se nacházel uprostřed lesa, kde kromě pár dalších backpackerů nebylo ani živáčka. K večeři jsme si ohřáli v kastrůlku fazole, a přikusovali k nim tortilly. Společnost nám na chvíli dělala zrzavá kočka, která se tam objevila z ničeho nic a za chvíli se opět ztratila v hlubokém lese odkud přišla.

Obloha v noci byla bez mraků, a byla vidět snad každá hvězda na obloze včetně mléčné dráhy. Kouzlo noci jsme se snažili zachytit na foťák a uložit si tento moment navždy, nejen v naší paměti.


Ráno jsme vstali brzo, abychom dojeli do Wai-O-Tapu dříve než všichni ostatní turisté. Wai-O-Tapu je totiž nejznámější termální oblast plná gejzírů, bublajících jezírek a vyvřelišť. Byl to náš jediný placený vstup, který jsme na Zélandu uskutečnili, jelikož všechny ostatní krásy země jsou tu totiž zadarmo (pokud nepočítám adrenalinové sporty a zážitky).

Opět se nám osvědčilo si přivstat a předejít tak tlačenici a velkému návalu lidí, kteří se tam začali shromažďovat na konci naší prohlídky. V klidu jsme si tak mohli projít celý areál a doslova nasát atmosféru neuvěřitelně zbarvených jezírek a jejich siřičitého zápachu, z kterého se mi dělá nevolno ještě dnes.

Byl to opět další nezapomenutelný víkend na severním ostrově! :)

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu