Brána do jiného světa

16.02.2020
Brzký budíček na východ slunce a vchod do Narnie
Další víkendovou zastávkou byl poloostrov Coromandel, kam autem dojedete z Aucklandu zhruba za 2 a půl hodiny. Jeli jsme podél západního pobřeží a měli jsme namířeno do free kempu Matarangi boat ramp. Bohužel 6 volných míst bylo obsazených, a tak jsme museli jet o kus dál do placeného kempu Seabreeze holiday park. Na jednu noc byl kemp dostatečný, byli jsme rádi že jsme nějaký volný vůbec našli. V létě je mnohem těžší najít hezký volný kemp. Z toho to kempu jsme to měli alespoň blízko k naší cílové destinaci. V pátek večer jsme si dali rychlou večeři v podobě plněných tortill, přečetla jsem dvě kapitoly e-knížky a šli jsme na kutě. Budík nás měl vzbudit ve 4:30, ale otravní komáři to udělali za něj. Po páté hodině jsme už vyjížděli z kempu směrem na Hahei pláž, odkud jsme v 6 hodin ráno pozorovali východ slunce. Krása střídala nádheru každou minutu. Barvy se měnily z fialové na žlutou a ze žluté na oranžovou. Seděli jsme na rozloženém ručníku, oči ještě slepený, vedle nás poletoval racek a my se nemohli nabažit té krásy.

Z pláže vedl hodinový trek na nejznámější místo Coromandelu, kam míří turisté z celého světa, jen aby viděli "bránu do Narnie". Pokud se na Cathedral Cove vydáte v 6 ráno jako my, budete mít to kouzelné místo jen pro sebe. Film Narnie který místo proslavil, jsem viděla jako malá a nikdy by mě ale nenapadlo, že i já se podívám do toho "druhého světa". A že to opravdu byl jiný svět. Východ slunce stále čaroval s barvami na obloze, pláž byla prázdná a ve slavném skalnatém oblouku stál pouze ten osamocený kámen. Na Zélandu si opravdu stojí za to přivstat! :)

Místa a kempy navštívené na Coromandel

> Free kemp Matarangi Boat ramp na severu poloostrova- cca 6 určených míst pro self-contained
> Seabreeze Holiday camp- $20 za jednoho/noc - výhodná poloha kempu, blízko k Hahei beach, Hot water beach a Cathedral Cove

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu