Vyskočili jsme z komfortní zóny- Skyjump ze Skytower

28.05.2020

Skočili jsme ze 192m, z nejvyšší budovy na Zélandu 

Né nadarmo se říká, že věci které nejsou naplánované jsou ty nejlepší, a v tomto případě můžeme souhlasit! Skočit z nejvyšší budovy na Zélandu bylo úplně spontánní a nečekané, ze dne na den. Ještě větší překvapení je, že nápad byl můj!

Už první den na Zélandu jsem si řekli že se chceme podívat do Skytoweru, posedět si tam v restauraci, a užít si krásný výhled na celý Auckland. Do centra jsme se ovšem nepodívali celý půl rok, a tak při uvolňování karanténních opatření jsem zamířila na webové stránky Skytoweru, jestli už mají znovu otevřeno. Vyskočila na mě nabídka Skyjumpu a Skywalku, obojí bylo ve velké slevě a tak mi proběhlo hlavou, proč to nezkusit?! Chvíli jsme se rozmýšleli a nakonec si zarezervovali skok ihned za dva dny, jelikož mělo být krásné počasí. A taky že bylo! Obloha bez mraků a žádný vítr, prostě dokonalé počasí na skok ze 192m vysoké věže.

Při vstupu nám velmi ochotní zaměstnanci dali na vyplnění dva formuláře a zvážili nás, aby věděli jaké postroje nám mají dát. Oblékli jsme se do supermanských slušivých kombinéz a vyjeli výtahem do 52 patra, kde na nás čekali dva moc milí kluci. Oblékli nás do postrojů, vše několikrát zkontrolovali a šlo se na věc! První na řadu jsem šla já, nechtěla jsem čekat a dívat se jak Luky skáče. Překvapivě jsem se nebála tolik, jak jsem si myslela že se bát budu. Snažila jsem si užít každý moment a každý výhled! :)

Ten moment kdy jsem stála na okraji a slyšela jsem jen jak mi to odpočítává, je nepopsatelný. Jelikož to byl náš první skok z čehokoliv, tak jsem netušila jaký pocit to bude až skočím.

Skok do prázdna. V tu chvíli jsem nemyslela vůbec na nic, chvíli mi trvalo než jsem si uvědomila že jsem zajištěná a že se nemůže nic stát. Žaludek se mi trochu převrátil, tak jako když v autě jedu z kopce dolů. Byla to rychlost, přesně 12 sekund než jsem dopadla pevně nohama na zem.

Jelikož to byla opravdu rychlost, připlatili jsme si za videozáznam, na který se můžete podívat tady:

Každopádně to byl zatím nejbláznivější kousek co jsme podnikli, uvidíme co bude příště. Zase jsem posunula svůj strach o kus dál a překonala sama sebe. Žijeme přece jenom jednou!! :) 

Děkujeme AJ Hackett za skvělý zážitek!

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu