Skryté krásy jeskyní ve Waitomo 2.část

16.07.2020

I placené jeskyně s průvodcem stojí za návštěvu! :)

Waitomo region je známý velkými vápencovými jeskyněmi a také glowworms, neboli svítícími červi. Modře svítící podívaná láká denně stovky návštěvníků do placených jeskyní Waitomo, Aranui a Ruakuri. 

Za Waitomo a Aranui jeskyně jsme zaplatili kolem $60. V jeskyni Waitomo, kde se nachází tisíce světélkujících červů, je zakázáno fotit či natáčet, jelikož nadbytek světla červům škodí. 

V hale si nás vyzvedla průvodkyně která vyprávěla o historii jeskyní, a také o glowworms. První půl hodinu jsme strávili procházením chodeb jeskyně, kde jsme měli možnost vidět stalagmity, stalaktity i stalagnáty různých délek i tvarů. 

V druhé půlce se naše skupina nalodila do dvou loděk, a za úplné tmy jsme pluli po řece která jeskyní protéká. Nad hlavami nám svítilo tisíce červíků, vypadali jako noční obloha plná zářících hvězd. Připadali jsme si jako v úplně jiném světě, neskutečný zážitek! :) 

Druhou placenou jeskyní byla Aranui Cave. V této jeskyni se nevyskytovali žádní glowworms, tudíž se tu mohlo fotit. Prohlídka také trvala 60 minut, ale tentokrát jsme už nepluli loďkou.

V Aranui jsme si připadali jako v pohádce, všude kolem nás byly krápníky všeho druhu, zbarvené do žlutobílé barvy.

Waitomo region nabízí spoustu možností na prozkoumávání a určitě by bylo super navštívit ho i za lepšího, méně upršeného počasí :)

Aranui Cave
Aranui Cave
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu