Co dělat v Rakouském Wolfgangsee

20.08.2018

V srpnu 2018 jsme s partou přátel vyrazili pod stany do rakouského městečka Schwarzenbach, které se nachází na břehu jezera Wolfgangsee. Počasí nám vycházelo krásně, takže jsme toho stihli spoustu. Na Rakousko a ty jeho jezera, to bylo něco na co jsem se fakt těšila!

Výšlap na Vormauenstein s dokonalým výhledem  

Před cestou jsem nevěděla, jaké přesně bude počasí a hlavně jaký bude terén trasy. Tak jsem si vzala s sebou náhradní boty, ve kterých mi nebude takové teplo jako v pohorkách. Osud měl ale asi jiné plány a jakmile jsem doslova vyšplhala poslední úsek a dosedla na kámen, moje pohorky se doslova rozpadly! Nejdříve pravá a hned vzápětí i levá, nechápala jsem co se stalo :D Pravda je, že pohorky byly dosti staré a lepidlo, co drželo podrážku asi už nebylo lepidlem nějaký ten pátek. V tu chvíli jsem byla vděčná za tenisky, které jsem si s sebou nesla v batohu jen pro sichr. Ten den se mi jen znovu potvrdilo, jak důležité je mít na výšlap vždy “něco pro jistotu”. Ponaučení pro všechny, kvalitní obuv je opravdu základ! :)  

I  přes menší patálii s pohorkami, díky kterým mám dobrou historku z výšlapu, jsem si užila krásné výhledy, počasí a super společnost :)

Vormauerstein (1450 m)
Vormauerstein (1450 m)
Těsně před vrcholkem
Těsně před vrcholkem
Kemp Berau am Wolfgangsee
Kemp Berau am Wolfgangsee

Plavba kajakem a koupačka

Co nesmí chybět v kempovací výbavě u jezera? Nafukovací kajak! Díky němu jsme si užili spoustu srandy a parádní plavbu po jezeře při západu slunce, které se pomalu schovávalo za kopce, romantika se dala krájet. Sice se to nezdálo tak daleko, ale při zpáteční plavbě ke břehu už mi docházely síly, jelikož Luky místo pravidelného synchronního pádlování raději natáčel na gopro. A pak kdo má větší sílu:P

Pohoda při západu slunce
Pohoda při západu slunce
Kajakem po  jezeře Wolfgangsee
Kajakem po jezeře Wolfgangsee

Výlet do Salzburgu

Na poslední výlet jsme si popojeli do města Salzburg, kde to bylo turisty zaplněno víc než jsem očekávala, i přesto jsme se vydali do zámeckých zahrad, na most se zámky i na náměstí.

Zámky přes řeku Salzach
Zámky přes řeku Salzach
Salzburg
Salzburg

Navštívená místa v okolí Wolfgangsee

  • Navštivte třeba Sankt Gilgen, menší městečko na druhém konci jezera s Mozartovou atmosférou
  • Za zastávku stojí i malé tajemné jezero Monichsee, které potkáte po zpáteční cestě z Vormauersteinu
  •   Krásný (celoddení) Vormauerstein trek do 1475 m.n.m. stojí i za rozbité boty

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu