Hello

Thank you for stopping by!

My name is Tereza but I like my nickname Terry better. I am sunset and sunrise lover. I am yoga beginner, used to be dancer and I am also a teacher.

Me and my boyfriend decided to leave our comfortable life in Czech Republic and took a chance and travel to New Zealand.

We have Working holiday visa and we were traveling both islands.

We lived in our self-contained vehicle called Bob one month. We've traveled around South Island in November 2019 and settled down in North Island in December.

We are discovering North Island during the weekends and enjoying our different life :)

If you have a question about New Zealand or anything else let me know! :)

 Kdo to píše?

V občance mám napsáno Tereza, přesto mám nejraději oslovení Terry. Jsem takový mix všeho na co si vzpomenu: nekonečná začátečnice v józe, tanečnice z Lúčnice (jak s radostí říkávala moje babička), bývalá aupair a od minulého roku taky učitelka :)

Miluji západy slunce a noční oblohu, na obojí dokážu koukat fakt dlouho, hlavně tady na Zélandu, kde je obloha neskutečná!

Vítám tě na druhém konci světa! :)

S přítelem jsme chtěli uniknout stereotypu a naší pražské pohodlné bublině, a tak jsme sebrali odvahu a vydali se do země ohně a ledu, kde je vše naruby a všichni jí znají jako zemi Pána prstenů.

Měsíc prožitý v autě, většinu času s mizerným signálem nebo pár dní strávených úplně offline, byla krásná příležitost zapisovat si vše, co jsme prožili a navštívili na papír. Po večerech s rozsvícenými vánočními světýlky a baterkou, vznikaly budoucí články a tím postupně vznikl tento blog.

S working holiday vízy tu cestujeme a žijeme už 6 měsíců a je to jízda, a to doslova. Projeli jsme jižní ostrov v našem self contained autu (Bobovi). Teď jsme se usadili na severním ostrově v Aucklandu, který nám ihned první dny na NZ přirostl k srdci. Přes týden pracujeme a o víkendech prozkoumáváme krásy a zákoutí severního ostrova. 

Na blogu budu psát především o místech, kempech a zážitcích, které se mi navždy zapsali do paměti a sdílet tipy a fotky z našich různých cest a života (nejen) na Zélandu.

Před odjezdem jsem sama hledala co a jak zařídit, na co nezapomenout nebo kam se chci podívat. Měla jsem strach, že se něco nestihne, zapomene a tak ráda předám prostřednictvím blogu moje zkušenosti dál. :) Doufám, že zde najdete to co jste hledali a setkáme se na Novém Zélandu nebo někde jinde na cestách:)

Ráda fotím nebo stojím před objektivem

Na blog sdílím naše fotky z cest, které zachycují náš momentální život :)

Každé místo na zemi je vzácné

Mějme proto respekt k přírodě, lidem i zvířatům <3 (nejen když cestujeme)

Pokud se i ty chystáš na druhý konec světa a nevíš si s něčím rady nebo se chceš na něco zeptat, tak mi klidně napiš do komentáře nebo sem dolů :) 

Přečtěte si jako první, co je nového

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu